רובוטיקה

דף הבית » ביה"ס » רובוטיקה

פרוייקט רובוטיקה בכפר הירוק

לאתר הפרוייקט לחץ כאן

הכפר הירוק פותח לפני תלמידיו את ההזדמנות להשתתף בתחרות הרובוטיקה הבין-לאומית FRC של ארגון FIRST. 
ארגון FIRST המארגן את התחרות, הוא ארגון בין-לאומי, ללא מטרות רווח, וייעודו עידוד בני נוער לעסוק במדע ובטכנולוגיה. הארגון הוקם לפני 20 שנה על ידי הממציא והיזם האמריקני דין קיימן, וכיום מספר התלמידים המשתתפים בפעילות גבוה מ-300 אלף. 
מטרות הפרויקט הן לעודד צעירים בכל העולם להיכנס לעומקו של עולם המדע והטכנולוגיה באמצעות בניית רובוט מתוחכם, וכן עידוד הנוער לפעילות התנדבותית-טכנולוגית לשם החדרת הטכנולוגיה בקרב הקהילה. 
בפרויקט הרובוטיקה התלמידים מקבלים משימה (משחק), המוכרזת בשידור אינטרנטי עולמי בתחילת חודש ינואר של אותה השנה, ומגדירה את כללי המשחק ואת הרובוטים לאותה השנה. תוך שישה שבועות על התלמידים לבנות רובוט מתוחכם שיעמוד בדרישות המשחק ולהציג פרויקטים התנדבותיים שיזמו כדי לקדם את הטכנולוגיה בקהילה.
חשוב לציין שבסיום המסלול יכולים התלמידים להגיש פרויקט סיכום בהיקף של 5 יחידות לימוד בבקרת מכונות (רובוטיקה). 

ההשתתפות בפרויקט כרוכה בתשלום נוסף, ופעילות הקבוצות מתקיימת לאחר שעות הלימודים. 

תחרות הרובוטיקה הארצית התקיימה השנה (2016) בהיכל יד אליהו ב 8-10  לאפריל ובה זכינו בפרס האליפות על חינוך מעורר השראה להנדסה ומדע והעפלנו לתחרות הרובוטיקה העולמית בסינט לואיס להתחרות עם הרובוט שלנו במגרש של הגדולים.

להלן פוסט  שהפיץ בפייסבוק אחד השופטים:

"הקבוצה לה הענקנו ,חברי השופטים ואני, את פרס ההשראה השנה, גילתה את הסוד, הלכה צעד אחד קדימה ועכשיו היא גורמת לכל אלה להם היא תורמת להעביר הלאה- ולתרום לאחרים. אחרי שעזרו לנערים משכונת מצוקה, השיגו תרומות בסך חצי מליון ₪

(ואז העבירו אותן לטובת הקמת קבוצת הרובוטיקה בשכונת המצוקה) ודחפו להקמת בית ספר ליזמות, הם פתחו תוכנית במסגרתה מועבר כל הטוב הזה למעגל חדש, ובכך התחילו תגובת שרשרת מדהימה.

תודה לכם GreenBlitz 4590  מהכפר הירוק קיבלתי מכם המון השראה היום.

עכשיו אני יודע שיש על מי לסמוך"