עדכונים אחרונים

דף הבית » עדכונים אחרונים

עדכון לגבי אירועי שבועות

בצער רב ובשל הנסיבות טכס העלאת הביכורים מחר מתבטל.

  זכייה באולימפיאדה הבינלאומית בכימיה

  קורונה לא עוצרת את הישגי תלמידי ישראל 🇮🇱🇮🇱🇮🇱
  כל תלמידי נבחרת ישראל בכימיה זכו במדליות באולימפיאדה הבינלאומית בכימיה

  במהלך השבוע האחרון 240 צעירות וצעירים מ- 60 מדינות ברחבי העולם לקחו חלק באולימפיאדה הבינלאומית ה- 52 בכימיה, שהתקיימה השנה במתכונת ייחודית באמצעות הזום, בעקבות הקורונה. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 2006. השנה הובילה טורקיה את ניהול האולימפיאדה בה הגיעה נבחרת ישראל להישגים מרשימים ומעוררי גאווה.

  חברי נבחרת ישראל בכימיה שייצגו בכבוד את מדינת ישראל:
  🥇רועי פאר מגן חיים- זכה במדליית זהב
  🥈בר שפר מעין ורד- זכה במדליית כסף
  🥈רון שפרינץ מאשדוד- זכה במדליית כסף
  🥉וורד יחיא מטייבה- זכה במדליית ארד

  משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד - המרכז לקידום מחוננים ומצטיינים של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת הנבחרות להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות החל משנת 2017 במסגרת מיזם משותף. נבחרת ישראל בכימיה הוכשרה בטכניון- מכון טכנולוגי לישראל, הפקולטה לכימיה ע"ש שוליך,טכניון.

  נציין שבאולימפיאדה האסייתית-אירופאית מנדלייב, שהתקיימה עשרה ימים מוקדם יותר (בהשתתפות 27 מדינות, באופן מקוון גם כן), השתתפו בנוסף לארבעת התלמידים המוזכרים לעיל גם מיכאל בלגולה מהכפר הירוק ואיתמר שטייניץ מרמת השרון. בתחרות זו קטפה נבחרת ישראל 5 מדליות נוספות (2 כסף ו-3 ארד).

  בכל שנה, הפיקוח על הוראת הכימיה ומורי הכימיה בארץ מעודדים תלמידים להתמודד באולימפיאדה הארצית הכימיה - הכימיאדה, ובכך להתחיל לסלול את דרכם להתמודדות באולימפיאדה הבינלאומית. בכל שנה עולים לשלב ג בכימיאדה 30 תלמידים, מתוכם נבחרים בסופו של תהליך ארבעת המתמודדים שישתתפו באולימפיאדה הבינלאומית.
  טכניון , The Technion

   

   רפת הכפר הירוק - דני אשר בתוכנית "חגים בבית"

    יזמים צעירים ביוזמה חברתית

    יוזמה חברתית מדהימה של תלמידי כיתות ט' בכפר הירוק, במסגרת תכנית "יזמים צעירים עושים עסקים", שלאור המצב החליטו להעביר שיעורים מקוונים לילדי היסודי על בסיס תרומה בלבד (שמטרתה פיתוח המוצר לתחרות בה הם משתתפים). בקרוב הם יוצאים בפרויקט דומה וחינמי לגמרי לילדים של צוותי הרפואה בישראל, לאות תודה על עבודתם הקשה בימים אלו. בואו תתרשמו,רישמו את ילדיכם, פרגנו ושתפו.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfuyuY-_5MtkFQCnQWEous2r5vJs9CSCY_FExpop6BuLQtHMA/viewform?usp=sf_link

     תמונות מאליפות הארץ לשחמט לנוער בכפר הירוק

      

     אור ורועי, תלמידי הכפר, במהלך ההתחרות

      


     לחץ כאן לתמונות נוספות

      

      ביקור שר החינוך, יואב גלנט

       שלושה תלמידי המגמה למוסיקה קלאסית בכפר הירוק זכו בתחרות “האמן הצעיר-2020"

        נתוני הערים נחשפים: מאיפה מגיעים ליחידת 8200?

        על פי פרסומים של אתר YNET, הגיוס מרמת השרון ליחידת 8200 של צה"ל הוא הגבוה ביותר בארץ .

        מרבית המתקבלים ליחידה זו מרמת השרון הם תלמידים של הכפר הירוק.

         מקום שני בהאקתון בינלאומי

         נבחרת יזמיות צעירות רב גילאיות שלנו זכו היום במקום השני בהאקתון בינלאומי של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון וארגון יזמים צעירים אירופה!

         נושא ההאקתון היה: פתרונות לסוגיות סביבתיות בדגש על קיימות בחברת ג'ונסון אנד ג'ונסון.

         הקבוצה הציעה לייצר מערכת לניהול ספקים ושיתופי פעולה, ובה יוטמע סט מדדי איכות בו יצטרכו לעמוד כל הספקים והחברות שירצו לעבוד עם ג'ונסון אנד ג'ונסון או כל חברת פארמה אחרת שתצטרף לתוכנית. בכך יבטיחו שמירה על הסביבה לכל אורך תהליך העבודה של החברה (גם בחומרי הגלם, גם בתהליך הייצור, גם בטיפול בפסולת וכו'). הפתרון מאפשר התייחסות לנושא הסביבה לא רק אצל חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון וענקיות הפארמה האחרות, אלא בכל החברות הפועלות איתה בשיתוף פעולה, ומכאן עוצמת המהלך והאימפקט שלו על העולם כולו.

         סרטון המציג את הצוות: https://youtu.be/j98rJdiiojQ

          קשרי חוץ וחילופי נוער בכפר הירוק בתקופת הקורונה

          בתקופת הקורונה תלמידינו יצרו קשרים מדהימים עם הפרטנרים שלהם מהערים התאומות בחו"ל ואחת לשבועיים-שלושה מקיימים בזמנים קבועים, מפגשים וירטואליים. הנושאים לדיון במפגשים אלה כוללים בין היתר: השלכות שליליות וחיוביות של מגפת הקורונה על חיינו,  המדיה והשפעתה על גורלנו, אלימות ובריונות ברשת, החיים בחברה רב גונית- המפלג והמאחד, שוויון מגדרי, גזענות, סרטים, מוזיקה, וכו'.

          בדיון שנערך עם בני הנוער מבית הספר  Bethany High Oklahoma USA אבי ואני, המלווים את הקבוצה, העלינו בפני התלמידים משני בתי הספר את השאלה "האם אי פעם נתקלתם במקרים של אלימות בריונות בבית ספרכם?". תשובתם של תלמידנו הייתה שלילית. כולם ציינו שבית הספר שלנו הוא מיוחד, שיש בו אווירת קבלה של האחר, יחס של כבוד הדדי ותמיכה -  אווירת משפחה. חשנו שדברים אלה מייצגים את תחושת השייכות והביטחון שקיימת בכפר שמתעצמת בזכות המעורבות של התלמידים בעיצוב הסביבה המכילה והפסיפס החברתי הייחודי של הקהילה שלנו. 

           

          חדווה אפשטיין, רכזת 

          פרויקט חילופי נוער וקשרי חוץ 

          הכפר הירוק

           זכייה באולימפיאדה בביולוגיה

           היום התקיים שלב הגמר באולימפיאדה בביולוגיה.

           במקום הראשון זכתה שקד לוינר מכתה יב 4 תלמידתה של הילית אורן. נטע זכתה על עבודתה בנושא  מודלים תאיים למחלת הALS.

           לשלב הגמר הגיעו 6 תלמידים מכל הארץ ומתוכם 2 מהכפר הירוק - נטע סומך מכתה יב 7, תלמידתה של הדס גרדי ושקד לוינר, תלמידתה של הילית אורן. התלמידות הציגו את עבודותיהן בפני שופטים וענו על שאלות. שתי התלמידות הציגו בצורה נפלאה וייצגו את הכפר בכבוד רב! חשוב לציין שלשלב הראשון בתחרות ניגשו אלפי תלמידים, לשלב השני עלו מאה תלמידים 14 מהכפר הירוק.

           לחצי הגמר עלו 20 תלמידים מתוכם 7 מהכפר הירוק: נועה מזרחי מכתהיב6 ורותם אמיר מכתה יב2 - תלמידותיה של עליזה בשור, איתי כהן מכתה יב7 , רותם הר זהב מכתה יב12 ונטע סומך מכתה יב7 תלמידיה של הדס גרדי ודנה ברק מכתה יב 5 ושקד לוינר מכתה יב 4 תלמידותיה של הילית אורן.

           בנוסף לתחרות המרכזית, התקיימה גם תחרות צילומים ביולוגיים ובה זכה במקום הראשון התלמיד עילי קידר  מכתה י7, תלמידה של הדס גרדי. (תמונתו מצורפת)

            זכייה באליפות המדע הבינלאומית

             סיכום זכייה בתחרויות רובוטיקה וסטרטאפים

              עדכון לגבי אירועי שבועות

              צער רב ובשל הנסיבות טכס העלאת הביכורים מחר מתבטל.

               זכייה בתחרות הכימיאדה

               מיכאל בלגולה, בוגר י״ב חניך נעל״ה זכה במקום הראשון בכימיאדה בארץ, אתמול התבשרנו שזכה במדליית ארד בכימיאדה העולמית.