משפחתונים

דף הבית » פנימייה » משפחתונים

משפחתונים

המשפחתונים בכפר הירוק פועלים בחסות המינהל לחינוך התיישבותי ועליית הנוער והמפעל להכשרת ילדי ישראל. המשפחתונים מהווים מסגרת מובנית על בסיס "המודל החינוכי המשפחתי" המותאם לצרכים הרגשיים וההתפתחותיים של ילדים בגילאים צעירים ובני נוער:

מסגרת קטנה
תומכת
מעודדת
אוהבת

המודל החינוכי מבוסס על שני יסודות עיקריים:

1. העמדת הילד במרכז. מטרת החינוך - הילד עצמו - אישיותו, חייו ואושרו.
חינוכו של הילד בקבוצה בעלת אופי משפחתי תוך שימת דגש על ילדות מאושרתומלאה במסגרת משפחתית.

2. המשפחתון בנוי כיחידה משפחתית הכוללת חדרי שינה ושירותים לכל הילדים, מטבחון, סלון ופינת אוכל. מסגרת זו מאפשרת אורח חיים רגיל של משפחה. את המשפחתון מנהל זוג, המתגורר גם הוא במשפחתון יחד עם ילדיו הביולוגיים. כל זאת, על מנת ליצור מודל משפחתי. הקשר עם משפחת הילד נשמר – מתקיימים ביקורי ההורים במשפחתון וביקורי הילדים אצל משפחותיהם בעיתות חגים ושמחות, בזמני חופשות ושבתות.

למי מיועד המשפחתון ? 

ילדים בגילאי גן עד כיתה – יב'. כאשר הילדים נקלטים עד כתה ו'.

מה ימצאו הילדים בכפר הירוק ?

הילדים ימצאו בכפר הירוק בית חם, תומך ואוהב. בתוך סביבה ירוקה, פסטורלית ושלווה.

·         בתי ספר איכותיים, הן ברמת השרון והן בכפר הירוק.

·         החיים במשפחתון נתמכים ע"י צוות מקצועי (חינוכי, טיפולי), אשר דואג לכל צרכיהם היומיומיים ומטפל בבעיותיהם האישיות בתחום הרגשי, החברתי והפיסי.

·         ילדים הזקוקים למענים מיוחדים, יקבלו את הטיפול הדרוש בהתאם לצרכיהם הייחודיים קיממים סוגים שונים של טיפול: פסיכולוגי, תראפיה באומנויות, תראפיה באמצעות בעלי חיים ופסיכודרמה.

·         הילדים נהנים ממגוון רחב של שעורי עזר ופעילויות העשרה בשעות הצהריים ואחה"צ . מורים פרטיים מגיעים למשפחתונים, בנוסף למרכז הלמידה הפועל בכפר. מרכז משאבים וספרייה עשירה שעומדים לרשותם ואשר במסגרתם מתקיימות פעילויות שונות.

·         הילדים נוטלים חלק פעיל בפעילויות החברה והתרבות של הכפר הירוק, ובכלל זה חגים, ערבי שישי ואירועים מרכזיים אחרים.

·         הילדים נהנים ממגוון רחב של חוגים הפועלים בכפר הירוק - חוגים לעידוד היצירה, חוגי ספורט, אומנויות ומוסיקה.

·         מידי שנה אנו חוגגים לבנות ולבני המצווה מסיבה גדולה ביחד עם משפחותיהם

אנו מאמינים כי הכפר הירוק יעניק לילדים אלו הזדמנות נוספת ותקווה לעתיד טוב יותר באמצעות חוויה של גדילה במסגרת חינוכית משפחתית.