עדכונים אחרונים

דף הבית » עדכונים אחרונים

האפליקציה SayCheese

יואב פרנקו, בוגר הכפר הירוק ואקדמיית GSA , בית הספר לסטארטאפים, הוציא בשבוע שעבר אפליקציה.

הסבר קצר על הרעיון:
מכירים את זה שאתם לא מוצאים מישהו שיצלם אתכם? שלא נעים לכם לבקש מחבר לצלם כי אז הוא לא יופיע בתמונה?  האפליקציה SayCheese פותרת את הבעיה באמצעות צילום משני פלאפונים. פלאפון אחד שולט על המצלמה בפלאפון השני, והתמונות נשמרות בשניהם.

רק עכשיו האפליקציה יצאה מגרסת בטא, וכבר יש לה 130 אלף הורדות, היא שימושית בטירוף. הימים הראשונים שלה בחנות האפליקציות מאוד חשובים, במידה והיא תצליח לקבל הרבה הורדות נצליח להגיע לטרנדינג בגוגל פליי מה שיגרום להצלחה שלה. נשמח לעזרתכם: חשוב לנו שתורידו ותשתפו אותה, ככה נוכל להתקדם ולהגיע למטרה שלנו.

מקווים שתהנו להשתמש ב-SayCheese ואמן וזה יהיה הסלפי הבא 😊

קישור להורדה:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.saychiz.remotecamera

סרטון נחמד שמסביר על האפליקציה:
https://www.youtube.com/watch?v=XK2pa_bpwmI

תודה לכולם!

יהודה אור.

  חברת Teens For Change

  חברת TFC, ראשי תיבות של Teens For Change, קבוצת בני ובנות נוער הלומדים בכיתה ט' בבית הספר "הכפר הירוק", זכו היום במקום הראשון בתחרות אזור דן והשרון במסגרת תכנית "יזמים צעירים - עושים עסקים". הקבוצה, שקמה רק באוקטובר האחרון, הספיקה בחודשים ספורים לייצר מוצר ולמכור אותו, להקים מרכז יזמות והעשרה לבני נוער שפעל בתקופת הקורונה וסיפק עניין ותעסוקה לילדים רבים בארץ ואפילו מעבר לים, וכאמור לנצח היום בתחרות האזורית במקום הראשון. 

  BOB, המוצר שפיתחו, הוא פלטפורמה העוזרת להשיב אבדות לבעליהן בדרך הקלה והיעילה ביותר, ובכך מאפשרת שמירה על הסביבה, חסכון כלכלי ואפילו הצלת חיים, תוך העצמת הטוב המצוי בבני אדם ונכונותם לסייע לאחר לאתר אבידה הקרובה לליבו. המוצר הראשון בסדרה, שהושק זה מכבר, הוא BOB DOGS, קולר חכם העוזר להשיב כלב אבוד לבעליו. איך זה עובד? אל הקולר מחוברת דסקית ועליה מוטבע ברקוד ייחודי. במקרה שהכלב אובד, יכול כל אדם המוצא אותו לסרוק את הברקוד בעזרת מכשיר הטלפון שלו ולהשיב את הכלב לבעליו, זאת מבלי שיהיה צורך בסורק שבבים. עם סריקת הברקוד, עולים הפרטים אותם בוחר בעל הכלב לשתף וכן נשלח אליו מיקומו של הכלב. הפרטים המוטבעים בברקוד ניתנים לעדכון ושינוי בעת הצורך, ואין סכנה שיימחקו כמו שקורה לעתים קרובות בשימוש בקולר רגיל. גורמים מסחריים רבים פנו אל הקבוצה בהצעה לשיתופי פעולה, והתלמידות והתלמידים עושים חיל בעסקאות ובמכירות. בעתיד הקרוב ישיקו חברי הקבוצה את BOB KIDS, צמיד לילדים, ובהמשך את BOB MEDIC, צמיד המכיל מידע רפואי חיוני, ועוד ידם נטויה. 
  את הכסף לפיתוח המוצר גייסו התלמידות והתלמידים בצורה מקורית במיוחד, היות והקורונה שיבשה את כל אירועי הגיוס שתוכננו. התלמידים הקימו מרכז יזמות והעשרה לצעירים, בו הועברו שיעורים מקוונים במקצועות ליבה והעשרה ללמעלה ממאה ילדים בגיל בית ספר יסודי מכל רחבי הארץ ואפילו מארה"ב. התלמידים מספרים כי מדובר בחוויה מעצימה ביותר, שתרמה לא רק לילדי היסודי, אלא גם לתלמידים שהעבירו להם את השיעורים. לאור המצב הכלכלי הרגיש שהביאה עמה הקורונה, החליטו חברי הקבוצה לשמור את המיזם חברתי, ולא נקבו מחיר לשיעור, אלא איפשרו תרומה בכל סכום שהוא במודל עסקי "שלם כפי יכולתך". המיזם הפך להצלחה מסחררת וגייס הון מכובד, הרבה מעל הציפיות, לפיתוח המוצר. 
  בתקופת זמן קצרה יחסית, מעידים התלמידים כי למדו רבות על עולם העסקים, החל מהקמת עסק, חלוקת תפקידים, עבודת צוות, בניית תכנית עסקית והתמודדות עם תנאים משתנים. "בתקופה בה לא קל להיות עסק מכל סוג שהוא, בימים בהם גם יזמים מנוסים נאבקים במציאות של סגר, קושי ואי וודאות, הצליחה הקבוצה להתרומם ולהפיק גם שירות לקהילה שהניב לה מימון לפיתוח מוצר, וגם מוצר עובד ונמכר, ברמת גימור שלא היתה מביישת כל יצרן או בית עסק מהשורה הראשונה" מספרת רכזת היזמים הצעירים של הכפר הירוק ואחת ממנחות הקבוצה, עדי טלמון. 
  "אני שמחה מאוד שבחרתי להיות חלק אקטיבי בפרויקט ומאמינה במאה אחוזים שהידע 
  שצברתי בו ישמש אותי בחיי העתידיים שלי כאזרחית, כיזמית וכעובדת!" מעידה יהלי לוי, אחת מתלמידות הקבוצה. גם מנכ"לית הקבוצה, דריה לשם, מעידה: "זו חוויה מדהימה שגרמה לי להבין עד כמה עולם העסקים רחב ומעניין. זכיתי להיות חלק מקבוצה מעולה של ילדים מוכשרים, חכמים ויצירתיים. נהניתי מהדרך והעשייה, שהיו רצופות ריגושים וסיפוק, ולמדתי שלפעמים הדרך היא המטרה. אני שמחה שאני חלק מפרויקט "יזמים צעירים - עושים עסקים", ובטוחה שמה שלמדתי ישמש אותי בעתיד בעולם העסקי והאישי. לפנינו עוד התחרות הארצית ואנחנו מקווים לצלוח אותה ולהגיע לייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית". 
  אפשר למצוא את הקבוצה ברשתות החברתית: 
  tfc_hakfar_hayarok באינסטגרם. 
  Tfc Hakfar-Hayarok בפייסבוק. 

  חברי הקבוצה: דריה לשם, מייקי בר יעקב, לירן קובלנצ'יק, רז פלג, אורי מנדל, יהלי לוי, עופרי לוי, רוני רמון, גיל קרן, אריאל רובננקו, טליה אמיר, עידו שוהם, יונתן לזרוס, טל סגל, אור קיסר, רון בן עזר. 
  מנחי הקבוצה: עדי טלמון, רינת גליבטר, ארנון אפשטיין, דורין בן יחיאל, אריאל נפדנסקי.

   בעקבות המצב - הודעה לגבי אירועי שבועות

   עקב המצב כל אירועי שבועות בכפר הירוק מתבטלים השנה.
   כנס המחזורים נדחה לשנה הבאה.

    פרוייקט הנצחה של תלמידי הכפר לזכר חללי צה"ל בוגרי הכפר

     זכיה בתחרות מדענים ומפתחים צעירים

     אורי סדן ירחי זכה בטקס בתחרות מדענים ומפתחים צעירים 2020 .

     יש לנו גם זוכה במקום הראשון בתחרות דן דוד באוניברסיטת תל אביב.

      המוחות המבריקים: הוכרזו הזוכים בתחרות מדענים ומפתחים צעירים

       העפלה לגמר אליפות המדינה לסטארטאפים 2020

        עדכון חשוב - יום פתוח אונליין - ביום שישי הקרוב - 27.3.2020!!!

        אז אמנם לא נוכל לקיים את היום הפתוח פיזית בכפר, אבל החלטנו כן לערוך אותו - רק במתכונת אונליין.

        היום הפתוח מיועד לתלמידים המעוניינים ללמוד בתנאי פנימייה בלבד - החל משנת הלימודים הקרובה, תשפ"א.

        אז שימו לב:

        בשעה 9:00 בדיוק (שימו תזכורת כדי שלא תשכחו), יש להתחבר עם תכנת Zoom.

        להלן קישור להורדת התכנה: http://zoom.us/download

        והקישורים שאתם צריכים להתחבר אליהם הם:

        אם אתם עולים לכיתות ז', ח' או ט':

        בשעה 9:00 בבוקר - פרזנטציה על הפנימייה: https://zoom.us/j/798517998

        בשעה 10:00 בבוקר - סיור וידאו בפנימייה:  https://us04web.zoom.us/j/812061915

        אם אתם עולים לכיתות י' או י"א:

        בשעה 9:00 בבוקר - סיור וידאו בפנימייה: https://us04web.zoom.us/j/852832291

        בשעה 10:00 בבוקר - פרזנטציה על הפנימייה: https://zoom.us/j/705547146

        במקביל, אם אתם מתכננים להשתתף ביום הפתוח - לחצו כאן ומלאו את כל הפרטים >>>.

        תודה ורק בריאות,

        צוות הכפר הירוק  

         ידיעון הכפר הירוק - פברואר 2020

          הזמנה לחגיגות ה-70 לכפר הירוק