עדכונים אחרונים

דף הבית » עדכונים אחרונים

ברכת שכבת י"א לשכבת י"ב המסיימת

אז לא באנו לדבר על דברים קיטשיים או על כמה ריושקה תהיה ריקה בלעדיכם, אפילו שגם החלק הזה יגיע בנאום המרגש, אנחנו רוצים לדבר על החוויה האישית שלנו איתכם ואיך כל אחד מאיתנו התאהב בשכבה שלכם , חוץ מהעובדה שאתם כל הזמן פה אז לא הייתה לנו ברירה אחרת אלא לדבר איתכם, יצא לנו להתחבר אליכם כל אחד בדרך שונה שריושקה מאפשרת לנו בדרך הייחודית שלנו. 
זה השלב בנאום שבו אנחנו מאחלים לכם שתצליחו בכל דרך שאליה תפנו בין אם זה צהל שלוקח אתכם או שנת שירות , שירות לאומי ותירוצים אחרים. אנחנו בטוחים שיהיה לכם טוב, שתשמרו על קשר איתנו ואחד עם השני , פאוצ'מנים.

לא יודע למה אבל בכיתה י לא מספיק התחברתי אליכם אבל השנה, בזכות הרסיטלים, ההקלטות, השיר נולד וכמות השעות האינסופית שאנחנו מעבירים בריושקה, יצא לי להכיר אתכם ולהבין כמה אתם אנשים מדהימים ומוכשרים אחד אחד, מקצועיים שיכולתי ללמוד ממכם הרבה בכל הנוגע למוזיקה לנגינה להקלטות.
תמיד הייתם שם להראות לי סרטונים של הדברים הכי חדשים בעולם המוזיקה, של הנגנים שהכי השפיעו עליכם ואני חייב להודות שחלק גדול מהאישיות המוזיקלית שלי הושפע ממכם, מהטעם שלכם ומהאווירה שהשרתם בריושקה ובאולפן.
אני חייב להודות שאני לא מעכל את זה שאתם עוזבים, אני מעריך מאוד את כל מה שעשיתם בשבילי במודע ולא במודע ואני אתגעגע.

אני לא מתכוונת לדבר כלכך על הקשר שלי איתכם בריושקה או במוזיקה, הקשר שלי איתכם התפתח להרבה מחוץ לכך , אני שמחה להגיד שהכרתי אנשים טובים ואמיתיים, מוכשרים ומקסימים. 
כאלו שבזכותם אני רק מצפה להגיע לריושקה לפגוש אתכם, סתם לשבת ולדבר על הספות או לדעת שכשאני צריכה אותם הם תמיד שם, מהשכבה שלכם זכיתי להכיר את החברים הכי טובים שלי , ועוד הרבה אנשים מדהימים. 
אולי זה בזכות שיצא לי לנגן איתכם בייצוגי ולהתחבר אליכם עוד בכיתה י. 
אני יודעת שזה כלכך קיטשי להגיד את זה והמשפט הזה עובר בדורות בכל נאום בטקס סיום י"ב, אבל וואלה, ריושקה לא תהיה אותו דבר בלעדיכם. אני אתגעגע אליכם כלכך גם אם זה רק במסגרת בית ספר. אוהבת המון

טוב, אז הגיע החלק של הנאום המרגש , שכבת יא מאחלת לכם רק דרך צלחה, אומרים לכם תודה על זה שהייתם בשבילנו בשני שליש מהזמן שאנחנו נמצאים פה, שעזרתם לנו להתפתח מוזיקלית ובכללי תודה על זה שאתם כאלה חמודים. 
לא נוכל להתרגל לעובדה שלא לראות אתכם פה בכל בוקר, חוץ מאותך עמרי, של זה שתמיד יש עם מי לג'מג'ם, לדבר או סתם לנמנם על הספות. 
אנחנו בטוחים שיהיה מאוד קשה להיכנס לנעליים של שכבת יב כזאת מוצלחת, בכל זאת, 16 רסיטלים! אנחנו מבטיחים שננסה כמה שאנחנו יכולים ושנתייחס לשכבות שמתחתינו כמו שאתם התייחסתם אלינו, עם 0 דיסטאנס ועם המון אהבה.
אוהבים אתכן המון , בהצלחה בהמשך הדרך, שכבת יא.

  25 שנה לתכנית נעל"ה

  ב-1 ביוני 2017 התקיים אצלנו בכפר הירוק אירוע מרכזי של המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער, בשיתוף מנהלת נעל"ה ובחסות שר החינוך נפתלי בנט לציון 25 שנה לתוכנית נעל"ה!

  לאירוע הגיעו יותר מאלפיים איש- כ- 1700 חניכי נעל"ה המתחנכים בהווה בתוכנית נעל"ה  ביותר  מ-20 כפרי נוער ואולפנות ברחבי הארץ, נציגי מינהלת נעל"ה, צוותי נעל"ה ובוגרים.

  תחילה התקיים מפגש חברתי בחורשת הפסלים ובדשא המרכזי. המפגש כלל הרכבי מוסיקה שהנעימו את האווירה, וצפייה בתערוכת תמונות ממוסדות נעל"ה השונים.

  ארוחת ערב כיד המלך, חולקה למשתתפים.

  לאחר מכן התחיל הטקס המרכזי באמפיתאטרון, שהתמלא עד אפס מקום, וכלל תכנית אומנותית עשירה, של קטעי נגינה, שירה וריקוד- כאשר התזמורת הסימפונית של המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער- בניצוחו של לב ארשטיין, מלווה אותה לאורך כל הערב.

  הוקרן סרט קצר בשם "אל הארץ אשר אראך" בבימוי, צילומו ועריכתו של שחק פז.

  לסרט התראיינו מהכפר הירוק איגור מוזס- מנהל הפנימייה שהינו בוגר נעל"ה מחזור א' ומספר תלמידי נעל"ה שלנו בהווה. להלן קישור לסרטון ביוטיוב: http://www.youtube.com/watch?v=whWeNaXpdZk&t=28s

  תלמיד נעל"ה של הכפר הירוק וכל צוות נעל"ה הבוגר- מדריכים, אימהות הבית וש"ש- עבדו קשה מאד לפני האירוע, במהלכו ואחריו- ועל כך- התודה של כולנו!!!

  תודה גם לרכזת נעל"ה, עדינה ברגר!

  תודה לכל מי שהגיע והשתתף בחגיגות..נתראה באירוע הבא!

  https://drive.google.com/open?id=0B9xouR24RdfGeFlicVFwaXN3UTg - תמונות מהאירוע.

  צילם: גניה קוליקב

   גונן צימרמן זכה בתחרות בינלאומית למדעים והנדסה

    נורית שלם – העובדת המצטיינת של המדינה 2017

    אנו גאים על זכייתה של חברתנו נורית שלם בפרס העובדת המצטיינת של מדינת ישראל לשנת 2017 על עבודתה החינוכית המסורה במסגרת ההוראה, החינוך והשילוב של תלמידים עם צרכים מיוחדים במסגרת בית הספר.

     

    Nurit Salem 2017 reward of the "Excellent Employee of the State of Israel"

    We are proud to announce that Nurit Salem has received the 2017 reward of the "Excellent Employee of the State of Israel" in the area of Education and Special Education. 

     

     טקס יום הזיכרון לחללי צה"ל

     טקס יום הזיכרון יתקיים ביום א' 30.4 בערב בכפר בשעה 20.00 ולמחרת הטקס בשעה 10.20 בבוקר. הבוגרים ומשפחות הנופלים מוזמנים להגיע.

      יום פתוח לפנימייה

      .

       הכפר הירוק אלופי המנהל לחינוך התיישבותי בכדורסל

       נבחרת הכפר הירוק ניצחה במשחק חצי הגמר את נבחרת ביה"ס סולם צור (גליל מערבי) 61 :33 ועלתה למשחק הגמר שם פגשה את נבחרת ביה"ס עמיאסף בית ברל , וניצחה אותה 42:58

        ידיעון הכפר הירוק - מרץ 2017

         הודעה לכל התלמידים

         מחר, יום ד', 15.3.17,  מתוכננת שביתה של ארגון המורים.

         במידה והשביתה תצא לפועל הלימודים יחלו בשעה 10:00. ההסעות, בכל מקרה, יתקיימו כרגיל.

          ידיעון הכפר הירוק - פברואר 2017

           ידיעון הכפר הירוק - אמצע פברואר 2017

            כנס בוגרי נעל"ה לדורותיו

            ביום חמישי האחרון, 19/1, אחרי הכנות של כמה חודשים, כינסנו בכפר כנס בוגרי נעל"ה הכפר הירוק לדורותיו, לרגל 25 שנה לפרוייקט נעל"ה. ​,תלמידי נעל"ה ​ פתחו את הערב בקטע נגינה וריקוד מרגשים, ששילבו בתוכם מוסיקה קלאסית עם סגנון ריקוד מודרני ובלט שהתמזגו לכדי קטע אחד מקסים ומרגש.

            לכבוד הארוע-  הקמנו "חבורת זמר" על טהרת תלמידי נעל"ה בכישרונה הרב של גלי מטה -לוי, מנהלת חבורת הזמר בכפר הירוק. נאמו על הבמה וברכו את התלמידים והבוגרים, ד"ר קובי נווה (סיסקו)- מנהל הכפר הירוק וד"ר ישעיהו מיכאלי- מנהל תכנית נעל"ה.

             שבוע אמנויות 2017

             שמחים לשתף אתכם בשבוע האומניות המרתק והמושקע שהתקיים בשבוע שעבר הכלל בתוכו את המגמות האמנותיות בבית ספרינו. כל מגמה חשפה את החוויה בפני התלמידים והקהל שהגיע. תלמידי מגמת התיאטרון העבירו שיעור מעשי בתיאטרון. והיציגו קטעים שכתבו וחבריהם משחקים בהם.

             במסגרת אומניות הבמה-  השחקנית רננה רז ולהקתה הופיעו והפעילו את תלמידי השכבות.

             מגמת מוסיקה רוק וג'אז - הופיעו בשירי זוהר ארגוב בפני התלמידים.

             מגמת המוסיקה קלאסית- תזמורת הכפר בניצוחו והנחייתו של מר. יוסיפומוב בקונצרט אינטראקטיבי שניגנו מוזיקה קלאסית ישראלית.

             מגמת האומנות - הציגו תערוכה של עיצוב פסוקים מהתנ״ך ממקום אישי על גבי חולצות.

             מגמת קולנוע- פריימים של זהות, דרך צפייה בסרט העוסק בנושא זהות ניהלו התלמידים דיון על האופן בו אומנות הקולנוע עוזרת להם ולנו להתבונן בזהות שלנו.

             שיתוף פעולה בין הרכבי המוסיקה/קולנוע/תיאטרון - העלו מופע העוסק ביוצרים ישראלים, ומלווה בקליפים של  תלמידי מגמת הקולנוע בכיכובם של תלמידי מגמת התיאטרון.

              

             האומנות כדרך ביטוי של האמן מתארת את מערכת היחסים שלו עם החברה, מבנה את הזיכרון הפרטי והקולקטיבי, ויוצרת דיאלוג בין המציאות לייצוג,  ובין האמן לצופה.

             שבוע האומנות יהווה הצצה אל שפות שונות של אומנות, ויאפשר לתלמידים להבין את ייחודה של כל דרך ביטוי, ותרומתה לתרבות, מתוך התנסות או חוויה.

             מטרות

             -       להפגיש את התלמידים עם אומנויות שונות( קולנוע, ספרות, אומנות, מוזיקה ותיאטרון) דרך נושא מרכז.

             -       נראות וחשיפה לנעשה במגמות האומנות בבית-הספר, תוך מתן ביטוי לתלמידי המגמות.

             -       לפתח את יכולותו של התלמיד לעסוק בזהותו דרך אומנויות שונות.

             חיזוק השייכות של קהילת בית-הספר תלמידים ומורים (פעילות רב- ממדית).

              קונצרט אמצע השנה של התזמורת הסימפונית של הכפר הירוק

               ידיעון הכפר הירוק - אמצע ינואר 2017

                פסטיבל פילם נוער בכפר הירוק

                פסטיבל פילם נוער בהפקת מגמת הקולנוע יתקיים בתאריכים 6-7-8 בפברואר החל מהשעות 17:00-21:00 בכל יום.

                כל הפעילויות  - בחינם

                לתאום ושריון מקום לסדנאות

                חגית 0505564189

                אתר פילם נוער

                הדף שלנו בפייסבוק

                 

                 צעדת הנרקיסים 2017

                  ביקור דיפלומטים בכפר הירוק

                  כ-50 בכירים ממשרד החוץ ובהם 37 שגרירי ישראל למדינות אירופה, אשר שוהים בישראל בכנס ראשי נציגויות, ערכו ביקור היכרות עם בית הספר הבינלאומי אמיס בכפר הירוק. ביקורם הנו חלק מהפן הלימודי של הכנס על דו-קיום ורב לאומיות בישראל בקרב צעירים.

                  הדיפלומטים נפגשו עם קבוצת תלמידים מסודן, מתימן, מספרד, מלטביה, ונצואלה ישראל ועוד, שספרו בביטחון והתלהבות על בית הספר ועל הבחירה שעשו ללמוד בו, "כי באמיס לומדים להיות אנשים טובים יותר!" "לומדים להכיר אנשים מכל העולם," "לומדים להיות סובלניים כלפי צרכי הזולת," "לומדים לפתור בעיות באזורי עימות, ואת זה ניתן לעשות רק במקום שבו הדברים מתרחשים." הם ספרו שהם מתרגשים לקראת אירוע שעומד בפניהם: שלושה ימי הכרות עם הסכסוך הישראלי פלסטיני בעיר ירושלים, בה יקיימו שיחות עם מנהיגים מייצגי שני הצדדים ועם תושבים מקומיים. יבקרו בעיר דוד ויכירו את ההיסטוריה של האזור, שהוא אזור עימות ידוע.

                   ידיעון הכפר הירוק - ינואר 2017

                    ידיעון הכפר הירוק - 18 בדצמבר 2016‏

                     ידיעון הכפר הירוק - דצמבר 2016‏

                      ידיעון הכפר הירוק - אמצע נובמבר 2016‏

                       ידיעון הכפר הירוק - נובמבר 2016‏

                        הקמת קבוצת רובוטיקה ראשונה בווייטנאם

                        אנו נרגשים ומלאי שמחה לבשר שמאמצינו הרבים נשאו פרי.
                        בשנה שעברה הצלחנו בהקמת קבוצת רובוטיקה ראשונה בשכונת המצוקה יוספטל
                        לאחר תהליך גיוס והדרכה של שנתיים במרכז ההדרכה של GreenBlitz #4590.
                        ובתחילת שנה זו..
                        חלמנו ויזמנו ונולד לנו מיזם משותף עם שגרירות ישראל בווייטנאם וקבוצת  #4911 CyberNights מארה"ב.
                        ובשעה טובה הצלחנו כולנו יחדיו להקים קבוצת רובוטיקה ראשונה בוויטנאם שתהווה את גרעין ההקמה של מרכז GreenStart Academy ראשון מעבר לים.
                        זאת לאחר שבמהלך הקייץ האחרון עברו אצלינו 22 ילדים ומנטורים מווייטנאם הכשרה אינטנסיבית ואיכותית.
                        הצלחה זו הנה עדות לאיכות ועוצמת מרכז ההדרכה הטכנולוגי שלנו ,  GreenStart Academy.
                        במהלך 20 שנות פעילות פירסט בעולם, רק קבוצות רובוטיקה בודדות ובעלות שם הצליחו להקים קבוצה ראשונה במדינה חדשה.
                        השבוע ,ובתום מאמצים אינטנסיביים של חודשים מותחים, גויס סכום של 18,000 דולר וחברת טלפונים מובילה פרסה חסות על המיזם.
                        הערב נרשמה  קבוצת GreenAms  מבית ספר התיכון למחוננים האנוי אמסטרדם  שבהאנוי.
                        לקבוצה הוקצו גם חדרי מעבדה וציוד ראשוני והם נרשמו לתחרות האזורית שתתקיים באוסטרליה.
                        אנו ממשיכים כמובן בליווי צמוד ווירטואלי והדרכה שוטפת און-ליין בשילוב עם  קבוצות  Citrus Circuits #1678 ו #4911 CyberNights מארה"ב
                         
                        האירוע הנוכחי הנו מהלך שיכול להיות בעל משקל היסטורי בתחום החינוך ללימודי ההנדסה והטכנולוגיה בווייטנאם. 
                        כך לפחות ,קרה בישראל , לפני 10 שנים כשקמה כאן קבוצת הרובוטיקה הראשונה. (HaMosad #1657)
                        כיום בישראל פועלות כ 70 קבוצות. והשפעת המיזם על איכות המהנדסים שלנו הנה עמוקה.
                        אנו תקווה לראות בעוד 10 שנים השפעה דומה בווייטנאם.
                        למהלך השפעה מדינית מבורכת  גם על יחסי ישראל ווייטנאם ואנו מאמינים ומקווים שאת הפירות שלו נקצור בשנים הקרובות.
                        אנו מלאי הכרת תודה לשגרירת ישראל בוויטנאם הגברת מירב אילון שחר, הנפלאה ולסגניתה בעבר, הגברת לי זינגר הנפלאה, אשר בזכותן
                        הגיעה משלחת איכותית וממוקדת מטרה לארץ ואשר לא מעט, בזכותן בסופו של התהליך גם גוייס הכסף הרב הדרוש למימון הפרויקט השאפתני.
                        וכן כמובן לכל חברי גרינבליץ המסורים והמדהימים וילדי בית הספר לסטארטאפים ולקבוצת סייברנייטס נארה"ב.
                        עבורנו מדובר בתחילה של עידן חדש ומרגש, אנו מוצאים עצמינו בבת אחת שחקנים משמעותיים ומרכזיים
                        במגרש הבינלאומי של יזמות וחדשנות בתחום החינוך להנדסה ומדע.
                        בברכה, ובהתרגשות גדולה,
                        יהודה אור,
                        מנכ"ל GreenSrat Academy
                        הכפר הירוק.
                         
                         

                         ידיעון הכפר הירוק - אוקטובר 2016‏

                          ראיון עם ג'ניה - מדריך חניכי נעל"ה

                           

                          לרגל 25 שנה לפרוייקט נעל"ה, רואיין לערוץ הטלויזיה הרוסי (ערוץ 9) ג'ניה- מדריך פנימייה בכפר של כיתה י"א חניכי נעל"ה.

                          ג'ניה עלה בצעירותו לארץ כתלמיד בפרוייקט נעל"ה וכיום מדריך בכפר לחניכים צעירים שעלו ארצה באותו הפרוייקט.

                           

                          http://9tv.co.il/video/2016/09/21/63651.html  

                           

                           ידיעון הכפר הירוק - ספטמבר 2016‏

                            שנה טובה !