עדכונים אחרונים

דף הבית » עדכונים אחרונים

קפסולת הזמן עם "מכתבי-החלומות" של כיתת המנהיגות הראשונה

קפסולת הזמן עם "מכתבי-החלומות" של כיתת המנהיגות הראשונה של ביה"ס הכפר הירוק

שבע שנים חלפו ביעף מאז כיתה י"ב4, כיתת מסלול המנהיגות הבכורה והמופלאה של הכפר הירוק, סיימה את התיכון בשנת 2012. בכיתות ז -י"ב הדר אגמון חינכה את הכיתה ומכיתה י חינכה אותם המחנכת ד"ר נורית שלם למשך 3 שנות התיכון. עם סיום התיכון טמנו באדמת הכפר הירוק קפסולת זמן ובה מכתבים של התלמידים ובחג השבועות ביוני 2019 תוכנן מפגש מיוחד מאד של  בוגרי הכיתה בכפר הירוק להוצאת קפסולת הזמן וקריאת המכתבים.

כמחנכת-כיתה יצרתי מסורת מיוחדת של כתיבת  "מכתב החלומות שלי – ממני לעצמי". כל התלמידים החל מכיתה י ועד יב כותבים לעצמם מכתב שבו הם פורשים את חלומותיהם ויעדיהם לחצי השנה הקרובה בכל תחומי חייהם. מה היו רוצים להשיג בטווח זה של זמן, מה לשמר, מה לשפר, מה לזרוק ואיזה חלומות להגשים. מכתבי החלומות דיסקרטיים ונשמרים במעטפות חתומות עד למחצית השנה ואז במהלך שעת חינוך התלמידים פותחים וקוראים לעצמם את המכתב שכתבו ולעיתים משתפים את כולם בתובנות ובתהליך שחוו. התלמידים נעזרים בזה כדי לבדוק את התהליכים שהם עוברים במהלך התיכון ולהפיק לקחים ותובנות.

כך תלמידי י"ב4 כתבו ואספו לעצמם במעטפה את כל "מכתבי-החלומות" מכיתה י ועד סיום י"ב. לפני שסיימנו את השנה האחרונה בביה"ס, החלטנו לכתוב מכתבי חלומות לעוד 7 שנים, להכניס את כל החלומות והתוכניות לעתיד לקפסולת זמן (שהייתה קופסת פלסטיק אטומה) ולטמון אותה ליד הקיר של בנין ריושקה. ערכנו טקס מרשים של הטמנת הקפסולה בהשתתפות מנהל הכפר ד"ר סיסקו קובי נווה וקבענו להיפגש ליד קפסולת הזמן בחג השבועות 2019. הבוגרים של י"ב4 כבר החלו להתארגן כמה חודשים לפני החג וההתרגשות הלכה וגברה. חג השבועות הגיע וכל בוגרי הכיתה נהרו אל מקום המפגש מכל קצווי הארץ נרגשים וסקרנים לקראת הוצאת קפסולת הזמן ובה כל מכתביהם. הזמנו את ד"ר סיסקו נווה להשתתף באירוע ואת מחנכת הכיתה בחטיבה הדר אגמון. נבהלנו מעט כשראינו עץ דקל גדול צומח שם אך למזלנו זה לא הפריע. חפרנו והוצאנו את הקפסולה הכחולה שלמה ואטומה ועליה נשמרו אפילו החתימות של כל הבוגרים והמחנכת. בהתרגשות רבה פתחנו וחילקנו את המכתבים והשמחה הייתה רבה. הבוגרים סיפרו מה חלמו ותכננו לפני 7 שנים ומה הם עושים בחייהם מאז ועד היום ומהן תוכניותיהם לעתיד. המפגש היה מרגש מאד ואפילו עלה הרעיון לכתוב שוב לעצמם "מכתבי-חלומות" לעוד 7 שנים. אכן, חג השבועות הוא חג מיוחד בכפר הירוק ולנו זה היה חג כפול ומיוחד עוד יותר.

כתבה: ד"ר נורית שלם, מחנכת וסגנית מנהלת.

6.6.2019

 

  יום פתוח לתלמידי פנימייה 28.6.19

  לתלמידים המעוניים ברישום לפנימייה, נוסף יום פתוח ב 28.6.19.

  התכנסות וכיבוד במשרדי הכפר בשעה 8:30. בשעה 9:00 בדיוק יחלו ההרצאות והסיורים. לרישום לימים הפתוחים לפנימייה יש להתקשר לטלפון: 052-4586677 (טלי) או 03-6455641 (משרד רישום) בימים א’-ה’ בין השעות 8:30-15:00.

   יקיר העיר בשמירת הסביבה

   עירית הוד השרון בחרה ביובל אדלר יא4 ליקיר העיר בשמירת הסביבה בעיר שלו ובכפר הירוק כהמשך לפועלו  מגיל 10 בהוד השרון.

    

    שבועות בכפר

     יזמים צעירים

     ביזמים צעירים ישראל השמיים כבר לא הגבול...
     נא להכיר: המנחים של אירוע התחרות הארצית The Best Company 2019 איה חיימוביץ, גבע שלגי, יעל נתנזון, אריאל רותם בוגרי התכנית עושים עסקים ומי שניצחו בשנה שעברה בתחרות הארצית 2018, השתתפו בתחרות הבינלאומית בבלגרד וזכו בפרס החדשנות של Delta Airlines. יותר מזה בתחרות בבלגרד איה חימובייץ זכתה בתואר אחת מתוך עשרת הצעירים המשפיעים באירופה. ככה זה אצלנו ביזמים צעירים ישראל. גאים בכם

      ערב מגמת המוזיקה ג'אז רוק פופ

      ערב מגמת המוזיקה ג'אז רוק פופ 2019 14.05.19 20:00 באמפי ריושקה הכפר הירוק

       ביקור משלחת ראש מנהל חינוך של האזור העשיר והגדול בשנחאי

        פרויקט מחוברים

        אתמול הייתה פגישה אחרונה של צוות החונכים. פגישה מרגשת שלא הצלחתי להשאר עם עיניים יבשות. 

        ״למדתי לקבל הרבה דברים בעצמי בזכות החניכה שלי״. ״החניכה שלי הפכה להיות הדבר שאני הכי מחכה לו כל השבוע. ההיילייט שלי.״ ״אני מרגיש שאני באמת משמעותי בחיים של מישהו״. ״בהתחלה לא ידעתי איך נייצר כאן קשר, והיום אני יודעת שגם כשאעזוב את הכפר אנחנו נשמור על קשר״. הייתי במקום של החניך שלי לפני כמה שנים, ואני מרגיש שאני יכול לעזור לו איפה שגם לי היה קשה.״ 

        אם יש משהו שמרגש בעיניי, זה שהקשר הוא באמת הדדי. הוא במת התפתחות והעצמה גם לחניכים וגם לחונכים כאחד. תיכוניסטים שמקבלים זכות להיות דמויות משמעותיות באמת. אחים גדולים בחיים של מישהו. זה מדהים. אני לחלוטין הרבה יותר שמחה ומאושרת בזכות החניכה שלי. הדברים שלמדתי על עצמי מתוך הקשר שלנו ילכו איתי לתמיד. 

        כליל רייך - מנהלת ויוזמת התכנית.